Iga ettevõtte toode või teenus on väärt edendamist, aga kulukas ja liialt väljapaistev turundus ei tohiks olla teie põhieesmärk. Nutikalt läbimõeldud ja teostatud kampaania võib lõppkokkuvõttes olla palju edukam kui mõned hullud massimeedia reklaamikampaaniad.

Et säästa raha, aega ja peavalu, peavad ettevõtjad klientide värbamiseks mõtlema nutikaid viide, mis erineksid massikampaaniatest. Halvasti teostatud turundus võib lõppkokkuvõttes teha rohkem halba kui head! Halb turundus võib kaotada klientide usaldust ja alandada müüki. Järgnevalt 6 kallist turundusviga, mida peaksite kindlasti vältima!

  1. Tühjad lubadused alandavad teie firma brändi usaldusväärsust

Firmad nagu Allstate Insurance, Avis Car Rental ja RadioShack on näidanud ennast halvas valguses pakkudes ebakvaliteetset teenust, aga väga lubava sloganiga. Nagu näiteks “You’re in good hands with Allstate (Meiega oled sa heades kätes)”. ConsumerAffairs.com andmetel on selle firma hinnang 1.1 palli viiest, mille võib liigitada erakordselt halvaks.

Avis’i slogan, “Me Püüame Rohkem” on samamoodi ebausutav, kuna sarnaselt eelmisele näitele on see firma hinnatud 1.2 palliga viiest.

Radioshack, “Sul on küsimusi…meil on vastused”, kahjuks samuti ei pea paika, kuna see firma on klientide poolt hinnatud 1.4 palliga.

Kuigi kaval moto võib olla piisav, et motiveerida kliente teie poodi või veebilehte külastama, on pakutav väärtus ja kvaliteet see, mis määrab äri edu.

Sarnane artikkel: Keep Your Promises and Other Must-Read Business Tips

2. Halvad andmed kampaaniatest

Halvad andmed reklaamikampaaniatest võivad drastiliselt vähendada investeeringutasuvust. Selleks, et reklaami või turunduskampaania oleks edukas, on teil vaja võimalikult täpseid andmeid. Kindlasti on teil vaja teada milline turunduskanal on edukam, milline reklaam/kujundus saab rohkem klikke, kust teie kliendid tulevad, kuhu lähevad ja mida ostavad. Eduka turunduskampaania alus on andmed ja testimine.

3. Keskendudes ainult tavaarvutikasutajatele

Enamus turundus ja reklaamikampaaniatest on suunatud tavaarvutikasutajatele, jättes sellega väga palju raha lauale, sest järjest rohkem kasutatakse internetis käimiseks mobiilseid seadmeid.

USA’s veedavad tarbijad rohkem aega nutitelefonides kui tavaarvutites, näitab SmartInsights statistika.

Turundajad kulutavad miljoneid dollareid aastas tavaarvutitele optimeeritud reklaamide peale, mis suures osas jõuavad hoopis nutikasutajateni ja sellega raiskavad meeletult raha.