Suvine puhkuste periood on saabumas, seega praegu on õige aeg alustamaks reisiplaanide tegemist. Reisimine on lõõgastav ja elamusi pakkuv võimalus veeta aega enda perekonnaga.

Kogu perega reisimine võib aga osutuda üsnagi kulukaks, kuna tasuda tuleb mitme inimese majutuse, toitlustuse ja meelelahutuse eest. Alustades reisi planeerimist varakult, on võimalik lihtsal viisil vajaminev eelarve koguda. Järgnevalt leiab head nipid, mida järgides saab reisimiseks raha säästa.

  • Koosta reisi eelarve. Esialgse ja üldise eelarve koostamine annab ülevaate kuludest, mille jaoks on vaja raha kogumist alustada. Pane enda kulud ja kulu liigid kirja ning arvesta orienteeruv reisi eelarve.
  • Söö kodus. Igapäevane restoranides ja kohvikutes söömine on kulukas ja selle vähendamine aitab sul palju raha säästa. Tee koos perega kodus süüa ja veeda toredat aega.
  • Taaskasuta. Ära jookse kohe poodi uusi nõusid ostama, poodle esialgu taaskasutus poodides, kust võid leida eripäraseid ja väga soodsaid nõusid jm vajaminevaid vahendeid. Pea ka meeles, et sellega säästad nii enda rahakotti kui ka loodust.
  • Üüri kinnisvara või tuba. Kui sul on kinnisvara, mis seisab, siis üüri see näiteks turistidele välja. Kui eraldi kinnisvara puudub, siis võib mõne majutusportaali, nt Airbnb, kaudu rentida ka enda kodust ühte tuba.
  • Kasuta ühistransporti. Kui sinu kodu läheduses on hea ühistranspordi võrgustik, siis sõida tööle või mõnele üritusele kasutades just seda. Hoiad nii kokku bensiini kui ka parkimise kulude pealt.
  • Lenda nädala sees. Kui planeerid sõita lennureisile, siis hea nipp odavate lennupiletite soetamiseks on valida reisipäevadeks teisipäeva või kolmapäeva. Just nendel päevadel on suurema tõenäosusega soodsamad piletid.
  • Planeeri. Planeeri reisi põhjalikult – hoidu turistilõksudest, et mitte maksta üleliigselt. Külasta kohti, kus käivad ja mida soovitavad kohalikud elanikud. Soovitusi kohalikelt elanikelt leiad Spotted by Locals veebileheküljelt.

Kui sa ei jõua reisi jaoks piisaval kogusel raha säästa, siis on võimalik taotleda väikelaenu reisikulude katteks. Hüpoteeklaen pakub kinnisvara tagatisel väikelaenu kuni kahe aastase tagasimakse perioodiga kõikidele eraisikutele, kes omavad sihtotstarbelist maad, maja, korterit või suvilat.