Autorenditeenuste hinnad varieeruvad seinast seina. Väikeste nippide abil on võimalik selle esialgu suurena näiva kulutuse pealt omajagu raha säästa. Kõrgem hind ei pruugi kaasa tuua suurepärast teenindust ja autorendikogemust, samuti ei tähenda soodne tehing tingimata halvemat kvaliteeti. Pakume välja mõned nõuanded, mis aitavad nii Eestis kui ka välismaal rentida auto soodsamalt.

Uuri kütusehindade kohta ja täida paak ise

Kütuse hind kipub teatavasti kõikuma ning riigiti võib see olla väga erinev. Paljud autorendifirmad pakuvad võimalust tagastada sõiduk ilma paaki uuesti täitmata. Sellega kaasneb auto rentinud kliendile aga lisakulu, mis lisatakse hinnale või arvestatakse maha tagatisrahast. Soodne autorent muutub järsku oodatust kallimaks. Seega tasub kindlasti paak ise täita ja uurida, millises riigis või piirkonnas on mõttekam seda teha.

Kasuta oma nutitelefoni

Tänapäeval on enamikul meist taskus nutitelefon, mis aitab muuhulgas ka auto rentimist lihtsamaks muuta. Nutirakenduste abil on võimalik leida üles näiteks soodne tankla ja parkimiskoht.

Kui sa reisid Eestis ja sul on olemas internetiga nutitelefon, siis pole autoga koos renditav GPS sulle oluline – oma nutitelefonist leiad sa kaardid, teeinfo ja alternatiivsed teekonnad liiklusummiku puhul. Lae aku täis ja anna oma autorendifirmale teada, et sa ei vaja GPS-i teenust.

Kolmas soodne ja mugav nutika kaaslase kasutamise võimalus on pildistada auto võimalikke kahjustusi enne teele asumist. Kui autol on mõned kriimud, mõlgid või muud kahjustused, siis lisaks nende üles kirjutamisele tee neist ka nutitelefoniga pilti. See aitab vältida hilisemaid pretensioone autorendifirma poolt. Eriti soovituslik on piltide tegemine välismaal, kus kogu asjaajamine ja paberid võivad olla sinu jaoks võõras keeles.

Väldi auto rentimist lennujaamas

Otse lennukist auto peale astumine võib tunduda küll mugav ja ahvatlev, kuid kindlasti pole see variant soodne. Olenevalt lennujaama asukohast võib ka taksoga linna sõitmine tunduda üsna kuluka ettevõtmisena, kuid võta arvesse, et lennujaamas auto rentimine võib olla ligi kolmandiku võrra tavarendist kallim!

Leia kohalik ettevõte

Rahvusvahelised autorendiettevõtted äratavad usaldust, kuna nende nimed ja reklaamid on meile tuttavad. Tuntud kaubamärgi eest tuleb aga ka rohkem raha välja käia. See, et kohalik rendiettevõte on sulle tundmatu, ei tähenda, et nende teenus oleks vähem kvaliteetne. Vastupidi, sul võib õnnestuda saada personaalsema teeninduse osaks ja võita soodne hinnapakkumine. Uuri enne reisile minemist kohalike auto rentimise ettevõtete kohta ja loe teiste inimeste jäetud arvustusi – nii võid olla kindel, et valid endale usaldusväärse partneri.